تفاوت میان Shrimp (میگو) و Prawn

تفاوت میگوها

نام های “shrimp” (میگو) و “Prawn” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، و قابل درک است. میگوها و Prawn ها اشتراکات زیادی دارند: هر دو آنها سخت پوستان 10 پا هستند، هر دو در نزدیکی کف هر آبی زندگی می‌کنند و ظاهر بیرونی آنها – حتی  وقتی که پخته شده است- بسیار شبیه یکدیگرند. با این حال، ممکن است تعجب کنید که میگو و Prawn حتی حیوانات مشابهی نیستند. میگو‌ها زیر رده Pleocyemata (شنابران) هستند، در حالی که Prawnها به زیر رده Dendrobranchiata (دارآبشش‌داران) تعلق دارند.

نکته: در کل این مقاله به جای واژه Shrimp از معادل فارسی میگو و  واژه Prawn را به همان نام انگلیسی به کار می بریم.

میگو و Prawn را می‌توان در آب نمک و آب شیرین یافت. با این‌ حال، بیشتر گونه‌های میگو در آب شور یافت می شوند در حالی که بیش‌تر Prawn ها در آب شیرین زندگی می‌کنند ( به ویژه گونه‌های خریداری شده برای پخت). اما فقط محل زندگی آنها نیست که از یکدیگر متمایزشان می‌کند.

 

آناتومی میگو و Prawn

اگرچه ممکن است برخی از ویژگی‌ها به اندازه ویژگی‌های دیگر برجسته نباشد، چندین قسمت از این سخت‌پوستان وجود دارد که به تمایز این دو کمک می کند. هر یک از این سخت پوست‌ها آبشش‌های مختلفی دارند. میگوها دارای آبشش‌های ورقه‌ای (بشقاب مانند) هستند، در حالی که آبشش‌های Prawn منشعب هستند. از نظر آرایش بدن، میگوها دارای یک صفحه کناری هستند که قسمتهایی از جلو و پشت را پوشانده است. صفحات کناری Prawn از جلو به عقب مانند کاشی همپوشانی دارند. این ساختار بر شکل آنها تأثیر می گذارد – نشانه ای از اینکه میگو یا Prawn می خورید این است که بدن خم شده است یا نه. اسکلت خارجی Prawn به هیچ وجه اجازه خم شدن آن را نمی‌دهد و بنابراین Prawn تا حدودی صاف است. میگو ، همانطور که می دانیم ، خمیدگی دارد.

بررسی پاهای آنها به شما در رمزگشایی این دو نیز کمک می کند. انبرهای جلویی میگو بزرگتر از مابقی هستند و روی دو جفت پا چنگال دارند. از طرف دیگر ، Prawnها بزرگترین انبر خود را روی جفت دوم پا و روی سه جفت پای خود چنگال دارند. تفاوت دیگر میگو و Prawn در این است که میگوها تخم‌های بارور شده خود را در زیر بدن خود حمل می کنند و Prawnها تخم‌های بارور شده خود را برای رشد در آب آزاد می کنند.

تفاوت میگو و Prawn

اندازه و طعم

در بیشتر موارد، میگوها از Prawnها کوچکتر هستند. اما از این به عنوان تنها نشانگر رمزگشایی بین این دو استفاده نکنید زیرا میگوهای بزرگ می توانند بزرگتر از یک Prawn معمولی باشند.

طعم و مزه نیز راهی برای تفکیک این دو سخت پوستان نیست. در حالی که انواع مختلف میگو و Prawn از نظر طعم و بافت متفاوت هستند ، این تفاوت‌ها به دلیل میگو یا Prawn بودن آن‌ها نیست. به طور خلاصه، در حالی که میگو و Prawn یکسان نیستند، طعم آنها یکسان است و بنابراین می‌توان در غذا از آن‌ها به جای یکدیگر استفاده کرد.

سردرگمی در تشخیص

اگرچه مشخص است که این دو سخت پوستان بسیار متفاوت از یکدیگر هستند، اما به نظر می رسد اصطلاحات “Shrimp” و “Prawn” به جای یکدیگر استفاده می شوند. کلمات “Shrimp” و “Prawn” از انگلستان سرچشمه گرفته‌اند اما انگلستان تمایل دارد که به هر دو این سخت پوستان به عنوان Prawn اشاره کند.

غذایی که به عنوان Prawn برچسب خورده است، اغلب از میگو بزرگتر است اما لزوما Prawn واقعی نیست. برخی از “Prawnها” (مانند Prawnهای لکه دار) میگوهای بیولوژیکی هستند و برخی دیگر از “میگوها” (مثل میگوهای ridgeback)  از نظر فنی Prawn هستند. و بعضی اوقات آشپزها و منوهای رستوران برای اینکه جذابیت بیشتری داشته باشند، به اشتباه روی غذا برچسب می زنند و میگو و Prawn نیز از این قاعده مستثنی نیستند، مخصوصاً اگر دستور تهیه آن منشأ جهانی داشته باشد.

آموزش

prawnshrimpآبشش میگوآموزشچنگال میگومیگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *